Turkcell Superonline Modem Şifresi DeğiştirmeFiber altyapısının kalitesiyle ön plana çıkan Turkcell Superonline firması, Airties, Huawei, Tilgin ve Pirelli marka modemler ile müşterilerine hizmet vermektedir. Eğer siz de Turkcell Superonline müşterisiyseniz modem WiFi şifresini değiştirmek isteyebilirsiniz. WiFi şifresini değiştirmek için modem arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Modem arayüzüne giriş yapmak için de IP adresi, kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç vardır. Bu bilgileri bilmiyorsanız sorun etmeyin sitemizde tüm modem IP adresleri, kullanıcı adları ve şifreleri yer almaktadır.

Turkcell Superonline modemlerinde genellikle 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 IP adresleri kullanılır. Bu IP adreslerinin dışında modem arayüzüne giriş yapmak için kullanıcı adı ve şifre de girmeniz gerekmektedir. Bu kullanıcı adı ve şifre fabrika tarafından belirlenmiş kolay bilgilerdir. Bu yazımızda Turkcell Superonline modemleri ile ilgili tüm detayları sizlere aktaracağız.

Turkcell Superonline Modem arayüzüne girmeden önce dikkat etmeniz gerekenler!
Modem şifresi değiştirmek için modem arayüzüne giriş yapmalısınız. Sadece bağlı olduğunuz modemin arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzla veya bilgisayarınızla WiFi yada Ethernet kablosu kullanarak modeme bağlanmayı unutmayın. Adres çubuğuna yazmanız gerek IP adresi 192.168.1.1 veya 192.168.2.1‘dir. Adres çubuğuna 19216811 192 168 l l gibi şeyler yazarsanız modem arayüzüne ulaşamazsınız. Modemin üzerindeki Power , WLAN , Ethernet (Ethernet kablosu kullanıyorsanız) ışıklarının yandığından emin olun.

Turkcell Superonline Modem Arayüzüne Giriş

Turkcell Superonline modem şifresini değiştirmek için 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 IP adreslerini kullanmalısınız. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın tarayıcısını (Safari, Chrome, Mozilla, Explorer) açın. Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak arama yapın. Eğer açılmazsa 192.168.2.1 IP adresini deneyebilirsiniz.

Açılan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Genellikle Turkcell Superonline modemlerinde aynı kullanıcı adı ve şifre kullanılmaktadır. Bu bölümde hata alırsanız yazımızın devamını inceleyin. Kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmına ise “superonline” yazarak giriş yapın.

Turkcell Superonline Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?Modem arayüzüne ulaştıktan sonra bu ekranda yukarıda yer alan seçeneklerden “İnternet” yazana tıklayın. Ardından sol taraftan “İnternet Ayarları” seçeneğine tıklayın.

Daha sonra açılan ekranda “İnternet Şifresi” yazan kısıma yeni belirleyeceğiniz WiFi şifresini yazarak “Kaydet” butonuna basın.

Turkcell Superonline Modem Şifresi Değiştirme Sorunları Çözümü

Turkcell Superonline modem şifresini değiştirmekte sorun yaşıyorsanız yazımızın bu kısmında sorununuzu çözmenize yardımcı olacağız. İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus modem üzerindeki ışıklar. Modemdeki Power ve WLAN (WiFi) ışıklarının yanması modemin çalıştığı ve wifi ile bağlanılabilir olduğu anlamına gelir.

Modem Işıkları Ne Anlama Gelir?

Modeme arayüzüne giriş yapmak için modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmalısınız. Bilgisayar veya telefon ile modeme bağlanarak tekrar modem arayüzüne giriş yapmayı deneyin. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne giremezsiniz.

Eğer IP adresini yazıp arattığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresiniz yanlış demektir. Modemin alt kısmında IP adresi yazabilir eğer yazmıyorsa sitemizden modem IP adresini nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Modem IP Adresi Bulma

Modem arayüz giriş ekranına ulaştınız fakat kullanıcı adı ve şifrede hata alıyorsanız ya şifreyi bilmiyorsunuz ya da daha önceden modem arayüz şifresini değiştirdiniz ve unuttunuz. Bu durumda sitemizde yer alan fabrikasyon şifreleri deneyebilir veya şifreyi değiştirdiyseniz modeme reset atarak fabrikasyon bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri

Modem Resetleme

Modem Arayüzüne Girme Sorunu Nasıl Çözülür?

“Turkcell Superonline Modem Şifresi Değiştirme” üzerine 2 yorum

    • Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak ENTER tuşuna basın. Uygun kullanıcı adı ve şifreyi yazarak giriş yapın ve ağ ayarları bölümünden modem şifrenizi belirleyin.

      Cevapla

Yorum yapın