Modeme Hangi Cihazlar Bağlı?

Eğer modem şifrenizi komşularınıza, arkadaşlarınıza veya akrabalarınıza verdiyseniz, halen daha modeme bağlanıp sizin internetinizi kullanıyor olabilirler. Bu sorunun önüne geçmek için modeme bağlı cihazları görüp modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Modeme Hangi Cihazlar Bağlı?

Şimdi bu sorunu çözme aşamasına geçelim. Modeme Hangi Cihazlar Bağlı? yazımızı detaylı olarak incelerseniz, kimlerin modeme bağlı olduğunu ve modem şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Modeme Kimler Bağlı?

Modeme kimlerin bağlı olduğunu görebilmeniz için yapmanız gereken işlemler oldukta basit. Öncelikle sizin modeme bağlı olmanız gerekiyor. Bilgisayar veya telefonla bağlanabilirsiniz bu hiç fark etmez. Bilgisayardan ethernet kablosu veya wifi ile, telefondan da wifi ile bağlı olmanız yeterli olacaktır.

 • Öncelikle bilgisayarınızın veya telefonunuzun tarayıcısına girin. Daha sonra tarayıcının adres çubuğuna modemin IP adresini yazıp GİT tuşuna basın. IP adresi genellikle 192.168.1.1 olur.
 • Karşınıza çıkan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre istenmektedir. Her modemin bir kullanıcı adı ve şifresi olur. Genellikle kullanıcı adı: admin şifre: 1234,ttnet gibi kolay karakterlerden oluşur. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra giriş butonuna basın.
 • Daha önce modem arayüz şifresini değiştirmediyseniz açılan ekranda modem arayüz şifresi değiştirmeniz istenecektir. Bu kısımda ATLA butonuna basın.
 • Modem arayüzüne başarıyla giriş yaptınız. Bazı modem markalarında arayüze giriş yaptıktan sonra ekranda modeme bağlı cihazlar gözükür, bazı markalarda ise bir kaç farklı bölüme girmeniz gerekir.
 • Ekranda modeme bağlı cihazların listesini göremiyorsanız,
  Linksys: DHCP İstemcileri
  TP-Link: DHCP Sunucu’ya ve ardından DHCP İstemci Listesi
  Netgear: Attached Devices (Bağlı Cihazlar)
  D-Link: Kablosuz > Durum
  ve diğer marka modemler için Kablosuz Aygıtlar, Bağlı Aygıtlar, Bağlanan Cihazlar butonlarına tıklayın.Modem arayüzüne giriş yaparken sorun yaşıyorsanız, bir çok farklı sebepten kaynaklanıyor olabilir. Modem IP adresi hatalı olabilir, kullanıcı adı ve şifre hatalı olabilir, modeme WiFi veya ethernet kablosu ile bağlı olmayabilirsiniz yada modem arızalı olabilir.

Modem çalışıyor ve gerekli olan tüm ışıkları yanıyor ise modeme WiFi veya Ethernet kablosu ile bağlanarak işlemlere devam edin.

Tarayıcıya yazdığınız IP adresi doğru değilse Modem IP Adresi Bulma yazımızı inceleyerek modemin IP adresini öğrenebilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yapmak için kullandığınız Kullanıcı Adı ve Şifre hatalı ise Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra hala modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız Modem Resetleme yazımızı inceleyerek modeme reset atın ve fabrikasyon kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmayı deneyin.

Yorum yapın