Vodafone Modem Şifresi Değiştirmeİnternet sağlayıcı firma olarak Vodafone’u kullanıyorsanız ve evinizdeki veya iş yerinizdeki modemin şifresini değiştirmek istiyorsanız öncelikle modem arayüz sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Vodafone firması genellikle Huawei, D-Link ve Airties modem markalarını kullanır. Modem arayüzüne girmek için 192.168.1.1 – 192.168.2.1 IP adresleri kullanılır. Modem arayüzünden modem şifresini değiştirebilir, modeme bağlı olan cihazları görebilir, modem dns ve güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz.

Vodafone modemlerinin kullanıcı adı ve şifreleri genellikle “admin”, “vodafone” veya boşluktur. Yazımızın devamında Vodafone modem şifresi değiştirme işlemi detaylı olarak anlatılmaktadır.

Vodafone Modem Arayüzüne Giriş

Vodafone Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Vodafone Modem Şifremi Değiştiremiyorum?

3 farklı başlık altında sizlere Vodafone Modem Şifresi Değiştirme işlemini detaylı olarak anlattık. Sorun yaşadığınız tüm konuları yorum olarak yazabilir veya iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

 Vodafone Modem Şifresi Değiştirme

Vodafone modem şifresi değiştirme için öncelikle modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmanız gerekmektedir. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne girmeniz mümkün değildir. Modem için doğru IP adresleri 192.168.1.1 veya 192.168.2.1’dir. IP adreslerinde sadece sayı ve nokta işareti kullanılır. IP adresleri bir internet sitesi değildir. Modeme bağlı olduğunuz sürece internet olmadan da modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Son olarak modemin üzerinde yer alan ışıkları kontrol edin. Power , WLAN , Ethernet (Ethernet kablosu kullanıyorsanız) ışıklarının yandığından emin olun.

Vodafone Modem Arayüzüne Giriş

Vodafone modem şifrenizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle modem arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Telefondan veya bilgisayardan modeme bağlandıktan sonra internet tarayıcısını açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın. Eğer hata alırsanız 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 IP adreslerini deneyin.

Açılan sayfada sizden bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir. İlk olarak bu alanlara “vodafone” yazarak giriş yapmayı deneyin. Sorun yaşarsanız boş bırakarak giriş butonuna basın.

Vodafone Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda sol taraftaki “Temel” sekmesinden WLAN seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda eski modem şifrenizi yazdıktan sonra yeni belirleyeceğiniz şifreyi yazarak işleminizi kaydedin. Artık Vodafone modem şifrenizi değiştirmiş oldunuz.

Eğer Huawei marka modemi yeni aldıysanız ve modem kurulumu yapmanız gerekiyorsa, modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst bölümünden “Kolay Kurulum” butonuna tıklayın. Açılan ekranda ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Bu bilgileri internet sağlayıcı firmayı arayarak öğrenebilirsiniz. Daha sonra alt kısımdan modem adınızı ve modem şifrenizi belirleyerek modem kurulumunu tamamlayınız.

 Vodafone Modem Şifresi Değiştirme

Vodafone Modem Şifremi Değiştiremiyorum?

Vodafone modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız ve şifrenizi değiştiremiyorsanız bu çözüm yöntemleriyle size yardımcı olmaya çalışacağız. İlk olarak modem üzerindeki ışıklara dikkat etmeniz gerekmektedir. Modemdeki Power ve WLAN (WiFi) ışıklarının yanması modemin çalıştığı ve wifi ile bağlanılabilir olduğu anlamına gelir.

Detaylı Anlatım >> Modem Işıkları Ne Anlama Gelir?

Modeme arayüzüne giriş yapmak için modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmalısınız. Bilgisayar veya telefon ile modeme bağlandıktan sonra 192.168.1.1192.168.2.1 IP adreslerini deneyerek tekrar giriş yapın.. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne giriş yapmanız mümkün değildir.

Eğer IP adresini adres çubuğuna yazıp arama tuşuna bastığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresini hatalı girdiniz demektir. Modemin alt kısmında IP adresi yazabilir oradan kontrol edin eğer yazmıyorsa sitemizden modem IP adresini nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Detaylı Anlatım >> Modem IP Adresi Bulma

Modem arayüz giriş ekranına ulaştınız fakat kullanıcı adı ve şifrede hata alıyorsanız ya şifreyi bilmiyorsunuz ya da daha önceden modem arayüz şifresini değiştirdiniz ve unuttunuz demektir. Bu durumda sitemizde yer alan fabrikasyon şifreleri deneyebilir veya şifreyi değiştirdiyseniz modeme reset atarak fabrikasyon bilgilerle tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Detaylı Anlatım >> Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri

Detaylı Anlatım >> Modem Resetleme

Detaylı Anlatım >> Modem Arayüzüne Girme Sorunu Nasıl Çözülür?

“Vodafone Modem Şifresi Değiştirme” üzerine 2 yorum

Yorum yapın