Vodafone Modem Şifresi Değiştirmeİnternet sağlayıcı firma olarak Vodafone’u kullanıyorsanız ve evinizdeki veya iş yerinizdeki modemin şifresini değiştirmek istiyorsanız öncelikle modem arayüz sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Vodafone firması genellikle Huawei, D-Link ve Airties modem markalarını kullanır. Modem arayüzüne girmek için 192.168.1.1 – 192.168.2.1 IP adresleri kullanılır. Modem arayüzünden modem şifresini değiştirebilir, modeme bağlı olan cihazları görebilir, modem dns ve güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz.

Vodafone modemlerinin kullanıcı adı ve şifreleri genellikle “admin”, “vodafone” veya boşluktur. Yazımızın devamında Vodafone modem şifresi değiştirme işlemi detaylı olarak anlatılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere 192.168.1.1 IP adresini örnek vererek anlatım yapacağız. Modeminizin IP adresi 192.168.1.1 değilse aşağıdaki alternatif IP adreslerini deneyebilirsiniz.

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

192.168.0.1

192.168.10.1

192.168.1.254

3 farklı başlık altında sizlere Vodafone Modem Şifresi Değiştirme işlemini detaylı olarak anlattık. Sorun yaşadığınız tüm konuları yorum olarak yazabilir veya iletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Vodafone modem şifresi değiştirme için öncelikle modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmanız gerekmektedir. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne girmeniz mümkün değildir. Modem için doğru IP adresleri 192.168.1.1 veya 192.168.2.1’dir. IP adreslerinde sadece sayı ve nokta işareti kullanılır. IP adresleri bir internet sitesi değildir. Modeme bağlı olduğunuz sürece internet olmadan da modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz. Son olarak modemin üzerinde yer alan ışıkları kontrol edin. Power , WLAN , Ethernet (Ethernet kablosu kullanıyorsanız) ışıklarının yandığından emin olun.

Vodafone Modem Arayüzüne Giriş

Vodafone modem şifrenizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle modem arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Telefondan veya bilgisayardan modeme bağlandıktan sonra internet tarayıcısını açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın. Eğer hata alırsanız 192.168.2.1 veya 192.168.1.2 IP adreslerini deneyin.

Açılan sayfada sizden bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir. İlk olarak bu alanlara “vodafone” yazarak giriş yapmayı deneyin. Sorun yaşarsanız boş bırakarak giriş butonuna basın.

Vodafone Modem Şifresi Nasıl DeğiştirilirGiriş yaptıktan sonra açılan ekranda sol taraftaki “Temel” sekmesinden WLAN seçeneğine tıklayın. Açılan ekranda eski modem şifrenizi yazdıktan sonra yeni belirleyeceğiniz şifreyi yazarak işleminizi kaydedin. Artık Vodafone modem şifrenizi değiştirmiş oldunuz.

Eğer Huawei marka modemi yeni aldıysanız ve modem kurulumu yapmanız gerekiyorsa, modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranın üst bölümünden “Kolay Kurulum” butonuna tıklayın. Açılan ekranda ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Bu bilgileri internet sağlayıcı firmayı arayarak öğrenebilirsiniz. Daha sonra alt kısımdan modem adınızı ve modem şifrenizi belirleyerek modem kurulumunu tamamlayınız.

 Vodafone Modem Şifresi Değiştirme

Eğer Huawei’den farklı bir modem markası kullanıyorsanız Modem WiFi Şifresi Değiştirme yazımızı inceleyerek modem şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Vodafone Modem Şifremi Değiştiremiyorum

Vodafone modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız ve şifrenizi değiştiremiyorsanız bu çözüm yöntemleriyle size yardımcı olmaya çalışacağız. İlk olarak modem üzerindeki ışıklara dikkat etmeniz gerekmektedir. Modemdeki Power ve WLAN (WiFi) ışıklarının yanması modemin çalıştığı ve wifi ile bağlanılabilir olduğu anlamına gelir.

Modeme arayüzüne giriş yapmak için modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmalısınız. Bilgisayar veya telefon ile modeme bağlanarak tekrar modem arayüzüne giriş yapmayı deneyin. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne giremezsiniz.

Eğer IP adresini yazıp arattığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresiniz yanlış demektir. Modemin alt kısmında IP adresi yazabilir eğer yazmıyorsa sitemizden modem IP adresini nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Modem arayüz giriş ekranına ulaştınız fakat kullanıcı adı ve şifrede hata alıyorsanız ya şifreyi bilmiyorsunuz ya da daha önceden modem arayüz şifresini değiştirdiniz ve unuttunuz. Bu durumda sitemizde yer alan fabrikasyon şifreleri deneyebilir veya şifreyi değiştirdiyseniz modeme reset atarak fabrikasyon bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

“Vodafone Modem Şifresi Değiştirme” üzerine 2 yorum

Yorum yapın