Türk Telekom Modem Şifresi DeğiştirmeTürk Telekom Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? Modem WiFi şifresini değiştirme işlemini görsel anlatımlarla birlikte adım adım detaylı olarak sizlere anlatacağız. Modem şifresini değiştirmek sık sık yapılması gereken bir işlemdir. Neden? diye soracak olursanız, şifreniz kolay karakterlerden oluşuyor olabilir ve başkaları tarafından internetiniz kullanılıyor olabilir, Şifrenizi daha önceden paylaştığınız komşunuz veya herhangi bir tanıdığınız internetinizi kullanıyor olabilir. Bunların dışında herhangi bir kişi sizin modeminize bağlanıp internet üzerinden bir suç bile işleyebilir. Bunun gibi durumların önüne geçmeniz için hem modem wifi şifresini hem de modem arayüz şifresini sık sık değiştirmenizi öneririz.

Türk Telekom’un evde veya iş yerlerinde internet hizmeti sağlamak için müşterilerine verdiği modem markaları genellikle Airties, ZyXEL, TP-Link gibi markalardır. Türk Telekom modemlerinde wifi şifresi değiştirmek ve modemin diğer tüm ayarlarını yapmak için modem arayüzüne giriş yapmalısınız. Modem arayüzüne giriş yapmak için bir IP adresi, kullanıcı adı ve şifreye ihtiyaç vardır.

Dünya üzerinde bir çok marka modemde 192.168.1.1 IP adresi kullanılır. Bu adres bir internet sitesi değildir. İnternet bağlantısı olmadan da bu IP adresine girebilirsiniz. Türk Telekom, kendi modemlerinin arayüzüne giriş yapmak için genellikle aynı kullanıcı adı ve şifreleri kullanır. 19216811giris.com sitemizde Türk Telekom modem şifresi değiştirme işlemleri için gereken tüm bilgiler yer almaktadır.

Eğer sizde Türk Telekom müşterisi iseniz modeminizin WiFi şifresini değiştirme adımlarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Önemli Bilgiler
Türk Telekom modem arayüzüne giriş yapmak için bir bilgisayar veya akıllı telefon kullanmalısınız. Modeme bir ethernet kablosu yada WiFİ ile bağlanın. Doğru IP adresi 192.168.1.1 şeklindedir. 192.168.l.l – 19216811 gibi hatalar yapmayın. IP adresleri sadece sayı ve nokta işareti içerir. Bunların dışında modeminizin Power , WLAN , Ethernet (Ethernet kablosu kullanıyorsanız) ışıklarının yandığından emin olun.

Türk Telekom Modem Arayüzüne Giriş

Türk Telekom modem arayüzüne giriş yapmak için 192.168.1.1 IP adresini kullanmalısınız. Tarayıcı açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 (yüz doksan iki nokta yüz altmış sekiz nokta bir nokta bir) yazıp ENTER tuşuna basın.

Açılan sayfada sizden bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Tüm modem markalarında modem arayüz giriş ekranı aynıdır. Türk Telekom modemler için kullanıcı adı kısmına admin, şifre kısmına ttnet veya turktelekom yazarak giriş yapın.

 Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Modem arayüzünden WiFi şifrenizi değiştirebilir, modeme bağlı olan cihazları görebilir, modem diğer tüm ayarlarını yapabilirsiniz.

Türk Telekom modem arayüzüne giriş yapmak işte bu kadar hızlı ve kolay bir işlem. Şimdi Türk Telekom modem arayüzünden WiFi şifresi değiştirme bölümüne geçelim.

Türk Telekom Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Ağ, Ağ Ayarları, Bağlantı Ayarlarını sekmelerinden Kablosuz Ağ seçeneğine tıklayın.

Şifre güvenliği için WPA2-PSK seçeneğini seçin ve yeni wifi şifrenizi ilgili alana yazın. Modem şifrenizi başarıyla değiştirdiniz işleminizi kaydetmeyi unutmayın.

Türk Telekom Modem Şifremi Değiştiremiyorum?

Türk Telekom modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız ve şifrenizi değiştiremiyorsanız çözüm yöntemlerimizi dikkatlice okuyun. İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus modem üzerindeki ışıklar. Modemdeki Power ve WLAN (WiFi) ışıklarının yanması modemin çalıştığı ve wifi ile bağlanılabilir olduğu anlamına gelir.

Modem Işıkları Ne Anlama Gelir?

Modeme arayüzüne giriş yapmak için modeme wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmalısınız. Bilgisayar veya telefon ile modeme bağlanarak tekrar modem arayüzüne giriş yapmayı deneyin. Bağlı olmadığınız bir modemin arayüzüne giremezsiniz.

Eğer IP adresini yazıp arattığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresiniz yanlış demektir. Modemin alt kısmında IP adresi yazabilir eğer yazmıyorsa sitemizden modem IP adresini nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

Modem IP Adresi Bulma

Modem arayüz giriş ekranına ulaştınız fakat kullanıcı adı ve şifrede hata alıyorsanız ya şifreyi bilmiyorsunuz ya da daha önceden modem arayüz şifresini değiştirdiniz ve unuttunuz. Bu durumda sitemizde yer alan fabrikasyon şifreleri deneyebilir veya şifreyi değiştirdiyseniz modeme reset atarak fabrikasyon bilgilerle giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Modem Arayüzüne Girme Sorunu Nasıl Çözülür?

“Türk Telekom Modem Şifresi Değiştirme” üzerine 5 yorum

 1. modem arayüzüne amin yazıyorum şifreye turktelekom yazdım olmadı ttnet yazdım olmadı hepsini küçük yazdım olmadı büyük denendim olmadı baş harfi büyük denendim olmadı hiç bir şekilde olmuyor giremiyorum arayüze şifreyi değiştirmem gerekiyor

  Cevapla
 2. kullanıcı adını admin yaptım şifreyi turktelekom yaptım ttnet yaptım yinede olmadı ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Yavuz bey daha önceden modem arayüz giriş şifresini değiştirdiniz mi? Eğer değiştirdiyseniz ve şifreyi unuttuysanız modeme reset atmalısınız. Eğer daha önce değiştirmediyseniz kullanıcı adı kısmına admin, şifre kısmına admin, 1234 veya boş bırakarak giriş yapmayı deneyin. Eğer bu çözüm de işe yaramazsa Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak modem şifrenizi değiştirmek istediğinizi belirtin.

   Cevapla

Yorum yapın