192.168.1.1 Giriş



192.168.1.1 Giriş işlemi nasıl yapılır? Modem arayüzüne nasıl girilir? Modem arayüzüne bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan kolayca giriş yapabilir ve modem WiFi şifresini değiştirebilirsiniz. 192.168.1.1 IP adresi ile modem arayüzüne giriş yapmak oldukça basit bir işlemdir. Hem resimli hem de videolu anlatım ile sizlere modem giriş adımlarını tek tek açıklıyoruz.

192.168.1.1 Giriş

Tüm modem markalarının arayüz giriş ekranları ve arayüz ekranlı farklı şekilde tasarlanmıştır fakat yapılan işlemler hepsinde aynıdır. Bu yüzden şüphelenmenize gerek yok. Modem arayüzüne giriş yapma işlemini ZyXEL ve Tp-Link marka modemlerden örnek vererek göstereceğiz. Tekrar ediyorum, eğer sizin modem markanız farklıysa endişelenmeyin anlatacağımız işlemler tüm modem markalarında aynı şekilde yapılmaktadır.

Modem arayüzüne giriş yapmak için bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. İlk olarak bir IP adresi (192.168.1.1), modem arayüz kullanıcı adı ve şifresi. Bu bilgiler ile modem arayüzüne giriş yapabilir ve modem wifi şifresini değiştirebilirsiniz. Modem giriş adımlarına geçmeden önce kendi modeminizin IP adresini, kullanıcı adı ve şifresini aşağıdaki linkleri kullanarak öğrenin ve daha sonra modem arayüz giriş adımlarını aşağıdan takip edin.

Modem IP Adresi Bulma >> Detaylı Anlatım

Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri >> Detaylı Anlatım

192.168.1.1 Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

1. Adım

192.168.1.1 Giriş


2. Adım

192.168.1.1 Giriş


3. Adım

192.168.1.1 Giriş


192.168.1.1 TP-link Modem Arayüzüne Giriş

1. Adım

192.168.1.1 Giriş


2. Adım

192.168.1.1 Giriş


192.168.1.1 Modem Arayüzüne Giremiyorum?

Modem arayüzüne giriş yaparken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Modem ışıkları yanmıyor olabilir, modeme Wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmayabilirsiniz, modem IP adresi yanlış olabilir, kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir, modem arızalı olabilir. Modem arayüzüne giremiyorsanız sebebi bu sorunlardan biridir. şimdi sırasıyla bu sorunların çözümlerini inceleyelim.

Modem üzerinde yer alan Power , WLAN ve Ethernet ışıklarını kontrol edin. Modeme bir bilgisayar ile kablolu olarak bağlıysanız ETHERNET ışığının yanması gerekmektedir. Yanmıyorsa ethernet kablosu arızalı olabilir.

Öncelikle modem arayüzüne hem bilgisayardan hemde telefondan girmeniz mümkündür. Hangi cihazdan giriyorsanız o cihazın Wifi veya ethernet kablosu ile modeme bağlı olması gerekmektedir. Modeme bağlı olmazsanız hiç bir şekilde modem arayüzüne giremezsiniz. Eğer modemin şifresini unuttuysanız, reset atıp wifi şifresini sıfırlamanız gerekir. Bu işlem için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bilgisayarınızı veya telefonunuzu WiFi veya Ethernet Kablosu ile modeme bağlayın.

Her marka modemin IP adresi aynı değildir. Adres çubuğna 192.168.1.1 yazdığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresi yanlış demektir.

Modemin doğru IP adresini bulmak için Modem IP Adresi Bulma yazımızı inceleyin.

Modem arayüz giriş ekranında sizden kullanıcı adı ve şifre istenir. Genellikle kullanıcı adı: admin şifre: ttnet, turktelekom, superonline olur. Modem arayüz kullanıcı adı veya şifre hatalı ise daha önceden modem arayüz şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz.

Modemin arayüz kullanıcı adı ve şifresini Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Eğer IP adresinde, kullanıcı adı ve şifrede bir hata yoksa bir de modeme reset atmayı deneyin. Modemi resetlemek bir çok sorunu düzeltebilir. Modeme reset attıktan sonra wifi şifreniz ve modem arayüz giriş bilgileriniz fabrikasyon haline dönecektir. Modem wifi şifresi modemin arka yüzünde yer almaktadır. O şifreyi kullanarak modeme wifi ile bağlanabilirsiniz. Daha sonra sitemizde yer alan IP adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile modem arayüzüne giriş yapmayı tekrar deneyin.

Modemi fabrika ayarlarına döndürmek için Modem Resetleme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çözüm yöntemlerinden hiç biri işe yaramazsa büyük olasılıkla modem arızalıdır. Bu durumda modemin teknik servisini arayarak sorunu bildirin. Modemin garanti süresi devam ediyorsa ücretsiz olarak sorununuzu çözeceklerdir fakat modemin garanti süresi dolduysa yeni bir modem satın almanızı öneririz.

Yeni modem satın alırsanız Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak modeminizi kurabilirsiniz.