192.168.1.1 IP adresi modem arayüzüne giriş yapmanızı sağlan IP adresidir. Bu IP adresi modem ile alakalı tüm ayarları yapabilmenize yarar. Örnek olarak yeni bir modem aldığınızda modem kurulumu yapmanız gerekebilir veya modem WiFİ şifresini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda 192.168.1.1 IP adresini kullanarak modem arayüzüne giriş yapmanız gerekmektedir. Bunların dışında 192.168.1.1 IP adresiyle, modemle alakalı güvenlik ayarları, dns ayarları gibi bir çok ayarı yapabilirsiniz.

192.168.1.1 Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

1. Adım

192.168.1.1 Giriş


2. Adım

192.168.1.1 Giriş


3. Adım

192.168.1.1 Giriş


192.168.1.1 TP-link Modem Arayüzüne Giriş

1. Adım

192.168.1.1 Giriş


2. Adım

192.168.1.1 Giriş


192.168.1.1 Modem Arayüzüne Giremiyorum?

Modem arayüzüne giriş yaparken bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Modem ışıkları yanmıyor olabilir, modeme Wifi veya ethernet kablosu ile bağlı olmayabilirsiniz, modem IP adresi yanlış olabilir, kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir, modem arızalı olabilir. Modem arayüzüne giremiyorsanız sebebi bu sorunlardan biridir. şimdi sırasıyla bu sorunların çözümlerini inceleyelim.

Modem üzerinde yer alan Power , WLAN ve Ethernet ışıklarını kontrol edin. Modeme bir bilgisayar ile kablolu olarak bağlıysanız ETHERNET ışığının yanması gerekmektedir. Yanmıyorsa ethernet kablosu arızalı olabilir.

Öncelikle modem arayüzüne hem bilgisayardan hemde telefondan girmeniz mümkündür. Hangi cihazdan giriyorsanız o cihazın Wifi veya ethernet kablosu ile modeme bağlı olması gerekmektedir. Modeme bağlı olmazsanız hiç bir şekilde modem arayüzüne giremezsiniz. Eğer modemin şifresini unuttuysanız, reset atıp wifi şifresini sıfırlamanız gerekir. Bu işlem için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bilgisayarınızı veya telefonunuzu WiFi veya Ethernet Kablosu ile modeme bağlayın.

Her marka modemin IP adresi aynı değildir. Adres çubuğna 192.168.1.1 yazdığınızda “Bu Siteye Ulaşılamıyor” hatası alıyorsanız modem IP adresi yanlış demektir.

Modemin doğru IP adresini bulmak için Modem IP Adresi Bulma yazımızı inceleyin.

Modem arayüz giriş ekranında sizden kullanıcı adı ve şifre istenir. Genellikle kullanıcı adı: admin şifre: ttnet, turktelekom, superonline olur. Modem arayüz kullanıcı adı veya şifre hatalı ise daha önceden modem arayüz şifrenizi değiştirmiş olabilirsiniz.

Modemin arayüz kullanıcı adı ve şifresini Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Eğer IP adresinde, kullanıcı adı ve şifrede bir hata yoksa bir de modeme reset atmayı deneyin. Modemi resetlemek bir çok sorunu düzeltebilir. Modeme reset attıktan sonra wifi şifreniz ve modem arayüz giriş bilgileriniz fabrikasyon haline dönecektir. Modem wifi şifresi modemin arka yüzünde yer almaktadır. O şifreyi kullanarak modeme wifi ile bağlanabilirsiniz. Daha sonra sitemizde yer alan IP adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile modem arayüzüne giriş yapmayı tekrar deneyin.

Modemi fabrika ayarlarına döndürmek için Modem Resetleme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Çözüm yöntemlerinden hiç biri işe yaramazsa büyük olasılıkla modem arızalıdır. Bu durumda modemin teknik servisini arayarak sorunu bildirin. Modemin garanti süresi devam ediyorsa ücretsiz olarak sorununuzu çözeceklerdir fakat modemin garanti süresi dolduysa yeni bir modem satın almanızı öneririz.

Yeni modem satın alırsanız Modem Kurulumu Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak modeminizi kurabilirsiniz.