192.168.1.2

192.168.1.2, modem arayüzüne giriş yapmak için kullanılan bir IP adresidir. IP adresleri sadece sayılardan (123) ve nokta (.) işaretinden oluşur. 192.168.1.2 IP adresi bir çok modem markası tarafından kullanılmaktadır. Bu IP adresi ile modem arayüzüne giriş yapabilir, modem WiFİ şifresini değiştirebilir, modem kurulumu yapabilir ve bunların dışında bir çok modem ayarını yapabilirsiniz.192.168.1.2 IP adresi, Datron, AirTies, Zyxel gibi modem markaları tarafından kullanılmaktadır. 192.168.1.2 IP adresi ile modem arayüzüne giriş yapmak oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gerekenler tarayıcının adres çubuğuna 192.168.1.2 yazarak “Enter” tuşuna basın ve ardından açılan pencereye modem arayüz kullanıcı adı ve şifresini yazarak giriş yapın. Yazımızın devamını inceleyerek kendi modeminizin kullanıcı adı ve şifresini öğrenebilir, modem arayüzüne giriş yapma işlemini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Aşağıda yer alan listede tüm modemlerin IP adresleri, kullanıcı adı ve şifreleri yer almaktadır. Bu listeden kendi modeminizi bulun ve modem arayüzüne giriş yapmadan önce bu bilgileri not edin.

Yukarıdaki listeden bulduğunuz IP adresi hatalı ise, Modem IP Adresi Bulma yazımızı, kullanıcı adı ve şifre hatalı ise Modem Kullanıcı Adı ve Şifreleri yazımızı inceleyerek modeminizin IP adresini, kullanıcı adı ve şifresini doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Modem arayüzüne girmeden önce dikkat etmeniz gerekenler!
Öncelikle bilgisayarınızın modeme, Ethernet kablosu veya WiFi ile bağlı olması gerekmektedir. Aksi taktirde modem arayüzüne erişim sağlayamazsınız. Modem IP adresleri harf ve boşluk içermez. Sadece sayı ve nokta (.) işaretinden oluşur. IP adresini kontrol edin ve doğru yazdığınızdan emin olun.
192.168.l.2 – 19216812 – 168 192 1 2 gibi hatalar yapmamaya özen gösterin.
192.168.1.2 adresine gitmek için tıklayın.

192.168.1.2 Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?Yukarıda bulunan Modem IP Adresi, Kullanıcı Adı ve Şifre Listesinden modeminizin IP adresini, kullanıcı adı ve şifresini bulun. Bilgisayarınızın modeme WiFi veya bir ethernet kablosu ile bağlı olduğuna emin olun. Sadece bağlı olduğunuz modemin arayüzüne ulaşabilirsiniz. Modeme bağlandıktan sonra internet tarayıcısını açın ve adres kısmına 192.168.1.2 yazıp ENTER tuşuna basın. Eğer adres çubuğuna harf veya boşluk yazarsanız modem arayüzüne ulaşamazsınız. IP adresleri harf ve boşluk içermez, sadece sayı ve nokta işaretinden oluşur. IP adresini doğru yazdıktan sonra modeminizin arayüz kullanıcı adı ve şifresini yazarak giriş butonuna basın. Karşınıza çıkan ekran modeminizin arayüzüdür. Bu ekrandan modemin tüm ayarları yapabilirsiniz.

Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra modem WiFi şifresini değiştirmek oldukça kolay bir işlemdir. Modem arayüzünden Ağ Ayarları sayfasını bulun ve ardından WPA-PSK/WPA2-PSK şifreleme türünü seçin. Daha sonra şifre kısmına belirleyeceğiniz WiFi şifresini yazarak işlemi kaydedin.

Aşağıdaki linki kullanarak Modem WiFi Şifresi Değiştirme işlemini detaylı ve videolu bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Modem Wifi Şifresi Değiştirme yazımızı inceleyerek detaylı anlatım ile modem WiFİ şifrenizi değiştirebilirsiniz.

1. Adım 2. Adım 3. Adım

Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.1.2 yazın ve enter tuşuna basın.

Kullanıcı adı ve şifreyi yazarak giriş yapın.

192.168.1.1

Modem arayüzünden dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

192.168.1.2 Modem Arayüzüne Giremiyorum?

Modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız bunun bir sürü farklı sebebi olabilir. Öncelikle modeme bilgisayar veya telefonla bağlı olduğunuzu kontrol edin. Eğer bağlı olduğunuzdan eminseniz ve hala arayüzüne ulaşamıyorsanız modemin IP adresi 192.168.1.2 değildir alternatif IP adreslerini deneyin. Örnek olarak: 192.168.1.1 – 192.168.2.1 bu IP adresleri ile de modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız aşağıda yer alan linke tıklayarak tüm modem arayüzüne giriş sorunlarının çözümlerini adım adım takip edebilirsiniz. Her türlü soru ve görüşlerinizi İletişim sayfamızdan bizlere aktarabilirsiniz.

Modem Arayüzüne Girme Sorunu Nasıl Çözülür? yazımızı inceleyerek detaylı anlatım ile modem arayüzüne girişte karşılaşabilecek hataların çözümünü öğrenebilirsiniz.